Uczniowie klasy 4t kształceni w zawodzie technik informatyk odebrali certyfikaty potwierdzające zdobytą wiedzę i umiejętności związane z budową komputerów osobistych i stanowiący wprowadzenie do bardziej zaawansowanych zagadnień IT. Certyfikaty odebrali: Szymon Szczurowski, Mateusz Stolarczyk, Oskar Ważny, Miłosz Radawiec.
Uroczystość odbyła się w pracowni komputerowej w obecność Dyrektora ZSL mgr Jana Horbacza i prowadzącego zajęcia mgr Krzysztofa Staszana.
Certyfikat honorowany jest na całym świecie, potwierdza wysoki poziom wiedzy oraz znajomość rozwiązań technologicznych firmy Cisco Systems. Certyfikat IT Essentials zapewnia:
- Podwyższenie poziomu umiejętności z zakresu budowy i obsługi komputera,
- Posiadanie kwalifikacji uznawanych na świecie,
- Poprawę zawodowych perspektyw i mobilności,
- Dostęp do materiałów i programów, m.in.:
- CISCO VIRTUAL DESKTOP – Symulator komputera stacjonarnego;
- CISCO VIRTUAL LAPTOP – Symulator komputera mobilnego;
- CISCO PACKET TRACER – Zaawansowane narzędzie do budowy i symulacji sieci komputerowych.
Program Cisco Networking Academy realizuje w praktyce hasło nauczania e-learning. Centralny serwer edukacyjny CNAMS (http://cisco.netacad.net) udostępnia akademiom pełny zestaw materiałów dydaktycznych oraz narzędzi do zarządzania wszystkimi aspektami programu. Dodatkowo CNAMS umożliwia bieżące testowanie nabytej przez uczniów wiedzy, śledzenie postępów nauczania oraz utrzymywanie odpowiedniej jakości kształcenia.
IT Essentials: PC Hardware and Software to kurs obejmujący podstawowe zagadnienia związane z budową komputerów osobistych i stanowiący wprowadzenie do bardziej zaawansowanych zagadnień IT. Jest przeznaczony dla osób, zainteresowanych rozwijaniem swoich kompetencji informatycznych. Pozwala on na zdobycie praktycznych umiejętności informatycznych umożliwiających zdobycie pracy na stanowiskach np. serwisanta czy asystenta help desk.
Kurs IT Essentials jest podstawowym kursem w ofercie programu Cisco Networking Academy. Dostępny jest w języku polskim. Kursy w programie integrują tradycyjne i nowoczesne metody nauczania takie jak zajęcia z instruktorem, multimedia, zajęcia w pracowni komputerowej, e- learning oraz symulacje.
Absolwenci kursu rozumieją budowę komputera oraz potrafią montować i konfigurować komputery osobiste, zainstalować system operacyjny oraz rozwiązywać podstawowe problemy związane z działaniem i obsługą komputera i oprogramowana. Umieją również połączyć komputer z Internetem oraz współdzielić zasoby w sieci. Zdobywają umiejętności niezbędne do instalacji, utrzymania i naprawy komputerów oraz urządzeń peryferyjnych, rozumieją związane z tym zagadnienia bezpieczeństwa, a także poznają zasady netykiety i uczą się umiejętności komunikacyjnych nieodzownych w pracy na stanowiskach wsparcia technicznego.
Kurs skoncentrowany jest na przekazaniu praktycznych umiejętności i nauce przez ćwiczenia. Dlatego ważnym elementem szkolenia ITE są wirtualne narzędzia edukacyjne takie jak Virtual Desktop oraz Virtual Laptop, które umożliwiają symulację działań na prawdziwym sprzęcie komputerowym – takich, jak np. montaż/demontaż komputera. Pozwalają one na naukę i doskonalenie praktycznych umiejętności, niezależnie od miejsca, w jakim się uczeń znajduje.